jahan sanat logo
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

پروژه غبارگیر صنعتی شرکت ذوب آهن بیستون

dust collector

اشتراک گذاری:

سیستم غبارگیر تجهیز صنعتی می ­باشد که به رفع آلودگی­ های شدید درون محیط ­های صنعتی کمک بسیاری می­ کند. این دستگاه با به کار گرفتن کیسه فیلترهای با کیفیت، ذرات معلق در هوای سالن و یا محیط های بسته را فیلتر کرده و باعث می­ گردد تا از نظر محیط کاری و محیط زیستی سالن تولیدی کارخانجات و صنایع از هوای مناسب و غیر سمی و یا غیرآلوده ای برخوردار باشند.

غبارگیرها انواع مختلفی دارند اما یکی از معروفترین و پرکاربردترین آن­ها، غبارگیر بگ فیلتر خشک یا غبارگیر خشک است که با جریان هوا و کیسه های فیلتر خود به تصفیه و تمیز کردن هوای سالن تولیدی می ­پردازد. نوع دیگری از غبارگیر و بگ فیلتر، غبارگیر تر یا اسکرابر است که فرآیند غبارگیری خود را با استفاده از آب انجام می ­دهد و جهت جمع آوری آلودگی­ های محیطی و سالن­ های تولیدی خاص خود می­ باشد.

غبارگیر در صنایع مختلف نظیر کاشی، چینی، پودرهای میکرونیزه، صنایع سیمان، فولاد و … کاربرد دارد. این سیستم به دلیل نیاز سالن ­های تولیدی و نوع استفاده از آن تبدیل به یکی از مهمترین تجهیزات سالن­ های تولیدی در صنایع گشته است. وظیفه بگ فیلتر و یا غبارگیر تصفیه هوا و رفع آلودگی محیطی سالن ­های تولیدی، صنعتی و نیمه صنعتی است.

به دلیل ناکارآمدی و ضعف سیستم غبارگیر قبلی( ساخت کشور هند) در شرکت ذوب آهن بیستون، سفارش ساخت غبارگیر جدید به شرکت جهان صنعت کرمانشاه داده شد که در این راستا شرکت جهان صنعت در خصوص دانش فنی و تخصصی این پروژه اقدام به اخذ مشاوره از شرکت فعال در این زمینه نمود.

پس از شناخت ساختار و عملکرد این سیستم با توجه به تحقیقات و مطالعات انجام شده توسط کارشناسان مجرب این مجموعه، ترسیم و بررسی اجزاء آن در نرم افزار و تهیه نقشه­ های قابل ساخت با توجه به مقدار حجم غبار محیط سالن تولید و محل قرارگیری و نوع آب بندی سیستم در شرکت ذوب آهن بیستون صورت گرفته و این شرکت با تکیه بر تجهیزات و نیروهای متخصص خود شروع به عملیات ساخت آن نموده است.

شرکت جهان صنعت در راستای تحقق اهداف خود در مسیر بومی­ سازی و کاهش هزینه ­ها در حال پياده سازی سيستم مديريت کيفيت بر اساس استانداردها بوده و با توجه به مدیریت دانش بنیان و با ارائه آموزش­ های مورد نياز به کارکنان در تمامی سطوح و ارتقاء سطح علمی و پرورش نيروهای متخصص، می­ کوشد تا با بهبود مستمر در کليه سطوح شرکت جهت تعالی سازمان خود گام بردارد.

واحد مهندسی

واحد مهندسی

واحد طراحی و مهندسی شرکت جهان صنعت کرمانشاه

جستجو کردن

ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

مطالب پرطرفدار

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

نام(ضروری)

مطالعه کنید

نوشته های مرتبط

برای دریـافت مشـاوره از واحـد مهنـدسی با ما در ارتباط باشید.

خلق ایده های نو در کنار ما
درباره جهان صنعت