jahan sanat logo
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بومی‌سازی گاردان و چهارشاخه‌های صنعتی در جهان صنعت کرمانشاه

اشتراک گذاری:

متخصصان شرکت جهان صنعت کرمانشاه برای اولین بار در کشور موفق به طراحی و ساخت قطعات مختلف گاردان و چهارشاخه صنعتی شدند.

مدیرعامل شرکت جهان صنعت کرمانشاه با اعلام این خبر گفت با توجه به نیاز روزافزون صنایع کشور به این قطعه و دشوار بودن واردات آن، متخصصان شرکت تصمیم گرفتند تمام توان خود را برای ساخت این قطعات به کار گیرند و در این مسیر با یاری خداوند موفق شدند .

وی با بیان اینکه هم اکنون توانایی تولید چهارشاخه گاردان در سایزهای مختلف در شرکت جهان صنعت کرمانشاه وجود دارد گفت این پروژه درحال حاضر آماده وارد شدن به مرحله تولید صنعتی و دریافت سفارش از مشتریان داخلی و خارجی است.

مدیرعامل شرکت جهان صنعت کرمانشاه تصریح کرد این شرکت با پشتوانه فنی قوی و تحقیقات گسترده، باتوجه به وجود تحریم‌ها و نیز واردات با قیمت‌های خیلی بالا، اقدام به طراحی و تحلیل و سپس ارائه نقشه‌های ساخت نموده است و موفق به بومی‌سازی چهارشاخه‌گاردان ها با سایزهای مختلف جهت مصارف صنعتی اعم از فولاد، سیمان و صنایع سنگین نموده است و در حال حاضر این محصول جزو سبد محصولات شرکت جهان صنعت می‌باشد. وی با بیان اینکه چهارشاخه گاردان در اندازه‌های مختلف و باتوجه به نوع میل گاردان تولید می‌شود گفت شرکت جهان صنعت کرمانشاه برای دسترسی آسان به تامین این قطعه به جهت تعمیر و جایگزینی در زمان خرابی و ایراد، بصورت ویژه و با خط تولید جداگانه عرضه می‌کند.

چهارشاخه گاردان

گاردان چیست؟

گاردان یکی از اجزاء مکانیکی فولادی برای انتقال گشتاور و چرخش از یک قطعه مکانیکی متحرک می‌باشد که به دلیل فاصله طولی یا نیاز به حرکت چرخشی نسبی نمی‌تواند بصورت مستقیم به یکدیگر متصل شوند و از گاردان،  بین دو قطعه استفاده می‌شود تا فاصله طولی را جبران کند.

میل گاردان ها حامل گشتاور هستند و  آنها در معرض پیچش و تنش برشی به اندازه تفاوت گشتاور ورودی و بار قرار می‌گیرند، درنتیجه باید از استحکام بالا و وزن کم برخوردار باشند تا تنش و گشتاور وارده را تحمل کنند.

اجزای یک چهارشاخه گاردان عبارتند از:

  1.  چهارشاخه گاردان
  2. غلتک‌های سوزنی
  3. لاستیک آب‌بندی
  4. کاسه ساچمه

مجموعه میل گاردان:

میل گاردان قطعه اصلی گاردان، شامل نری، مادگی و یوک می‌باشد که بین فلنج‌ها و چهار شاخه گاردان ها قرار می‌گیرد و بصورت کشویی است.درواقع میل گاردان قطعه ای است توخالی (مادگی) و توپر (نری) که بصورت یک تکه و دوتکه می‌باشد و وظیفه جبران فاصله طولی را به عهده دارد.

فلنج:

فلنج ها وظیفه متصل کردن گاردان به شفت خروجی محرک و شفت ورودی متحرک را بر عهده دارند. بر روی یک گاردان دو فلنج وجود دارد؛ فلنج جلویی گاردان که به شفت خروجی محرک و فلنج عقبی گاردان که به شفت ورودی متحرک متصل می‌شود.

چهارشاخه گاردان:

در برخی دستگاه‌های مکانیکی (محرک و متحرک) مجموعه گرداننده‌ها با توجه به ناهمواری ها و تغییر زوایا نوسان می‌کنند، از این رو برای جلوگیری از شکسته شدن لازم است گاردان قابلیت تغییر زاویه داشته باشد. به همین منظور در دو طرف گاردان از مفصل‌های صلیبی به نام چهارشاخه گاردان استفاده می‌شود. چهارشاخه گاردان به گاردان اجاره می‌دهد که چرخش و گشتاور را تحت زاویه قابل تغییر از محرک به متحرک منتقل کند.

چهارشاخه گاردان از یک طرف به گاردان و از طرف دیگر به فلنج اتصال دارد. این فلنج‌ها هم به شفت خروجی محرک و شفت ورودی متحرک متصل هستند.

شرکت دانش بنیان جهان صنعت کرمانشاه یکی از کارخانجات چهارگانه گروه صنعتی شُکری است که با اشتغال‌زایی مستقیم بیش از ۶۰ نفر، از سال ۱۳۹۳ تاسیس شده و در زمینه طراحی و ساخت و نصب قطعات و ماشین‌آلات صنعتی فعال است.

Picture of واحد مهندسی

واحد مهندسی

واحد طراحی و مهندسی شرکت جهان صنعت کرمانشاه

جستجو کردن

ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

مطالب پرطرفدار

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

نام(ضروری)

مطالعه کنید

نوشته های مرتبط

برای دریـافت مشـاوره از واحـد مهنـدسی با ما در ارتباط باشید.

خلق ایده های نو در کنار ما
درباره جهان صنعت